Svět v průběhu času zažil velké množství zvěrstev; ne o všech se však mluví. Níže je uveden seznam katastrofických událostí, které z větší části padly pod radar navzdory jejich nápravě.

10. 1931 Povodně V Číně

Čína byla v historii místem mnoha strašlivých záplav. Zejména úmrtí v důsledku povodní v roce 1931 byla extrémně drastická a odhaduje se na 145 000 až 4 000 000 lidí. K záplavám došlo poté, co se utopily tři z hlavních čínských řek, Žlutá řeka, Jang-c‘-ťiang a řeka Chuaj. V tomto konkrétním roce se věří, že povětrnostní podmínky byly drsné s prudkými dešti, spoustou sněhu a v zemi bují cyklóny. Tragické povodně způsobily smrt přímo i nepřímo, protože byly zničeny zdroje potravy, takže lidé zemřeli hlady.

9. 1977 Katastrofa Na Letišti Tenerife Na Kanárských Ostrovech

27. března 1977 došlo na Kanárských ostrovech ke katastrofě, která si vyžádala několik obětí. Tato katastrofa zahrnovala dvě dopravní letadla, která se na přistávací dráhu přiblížila. S 583 ztrátami na životech jde o největší leteckou katastrofu, která kdy nastala po teroristických útocích z 11. září. Ke srážce došlo v důsledku náhlého odklonu letadel z letiště kvůli bombě, která explodovala na letišti.

8. 1985 Let Japan Airlines 123 V Japonsku

K této katastrofě došlo, když let 123 japonské letecké společnosti explodoval a později narazil do horských hřebenů nacházejících se 100 kilometrů od hlavního města okresu Tokia. Tato katastrofa je spojena s mechanickým problémem způsobeným letadlem, ke kterému údajně došlo v důsledku chybné opravy provedené na letadle. Katastrofa si vyžádala několik obětí na životech včetně palubních průvodčích, pilotů a cestujících, celkový počet je 509. Ve světových rekordech je přírodní katastrofa zapsána jako třetí nejsmrtelnější po nehodě na letišti Tenerife, která si vyžádala 583 osob a teroristů. útoky z 11. září.

7. 1948 Zemětřesení V Turkmenistánu

Zemětřesení jsou jedním z nejničivějších typů přírodních katastrof, které mohou nastat. Přestože si tento incident z roku 1948 vyžádal mnoho obětí, málokdy se o něm mluví. Oblastí nejvíce zasaženou zemětřesením byl Ašchabad, hlavní město Turkmenistánu. V době události byl Turkmenistán součástí SSSR. Škody způsobené katastrofou se přenesly do okolních vesnic. Byl ztracen majetek, životy lidí i zvířat a zničena infrastruktura. Při zemětřesení přišlo o život asi 110 000 lidí.

6. 1976 Zemětřesení V Guatemale

Události tohoto ničivého zemětřesení jsou vysledovány ke zlomu Motagua, který se geograficky nachází v Guatemale. Ke katastrofě došlo 4. února 1976. Zemětřesení si vyžádalo nejen životy, ale ovlivnilo i rozvoj infrastruktury v regionu. Načasování zemětřesení, ke kterému došlo, když mnoho lidí spalo, přispělo k počtu obětí 23 000.

5. 1871 Požár V Peshtigo, Wisconsin

Tento požár ve Wisconsinu si údajně vyžádal životy 1500 až 2500 lidí. Přírodní katastrofa zahrnovala lesní požár, který se odehrál v lese Peshtigo v roce 1871. Hlavním důvodem, proč se nešťastná událost odmlčela, je simultánní požár v Chicagu, který byl tehdy více vysílán a soustředěn na něj. Skutečná a skutečná příčina požáru je stále nejasná a pro vysvětlení požáru bylo předloženo několik teorií.

4. 1970 Cyklon V Bangladéši

Obyvatelé Bangladéše se shodnou, že tato přírodní katastrofa byla jednou z nejnešťastnějších katastrof, které je kdy postihly, ale málo se o ní mluví ani ví. Přírodní katastrofa si tehdy vyžádala značný počet obyvatel. Ke katastrofě došlo kvůli přítomnosti tropického cyklónu, který způsobil silnou bouři, která se přehnala přes oblast Bangladéše a způsobila zničení a ztráty na životech podél své cesty. Bouře byla skutečně nebezpečná, protože vítr bouře se pohyboval rychlostí 185 km/h. Incident si vyžádal životy ohromujících 300 000 až 500 000 lidí.

3. 1984 Průmyslová Katastrofa V Bhópálu V Indii

Tato přírodní katastrofa v Indii zahrnovala únik plynu z americké továrny na výrobu pesticidů v oblasti Bhópálu. K tomu došlo v roce 1984. Únik plynu vystavil okolí nebezpečnému a škodlivému plynu methylisokyanátu. Tento plyn ovlivnil a způsobil smrt 2 259 osob. Počet obětí rychle vzrostl kvůli pronikání toxického plynu do chudinských oblastí poblíž průmyslového závodu, kde má několik lidí své domovy.

2. Zemětřesení V Roce 1970 V Yungay, Peru

Peru, oblast náchylná k zemětřesením, zažila v květnu 1970 katastrofální seismickou událost. Tento přírodní jev si vyžádal několik obětí a masivní zničení majetku. Zemětřesení vyvolalo pohyb laviny trosek, která pak pohřbila město Yungay a vyžádala si 20 000 obětí.

1. 1975 Povodně V Číně

Tento přirozený výskyt v Čínské republice si vyžádal 171 000 obětí a ještě více vysídlil. Záplavy byly důsledkem selhání přehrady, která se stavěla v oblasti provincie Henan. Základ přehrady byl položen podél řeky Ru. Ironií tohoto incidentu je, že samotná přehrada byla stavěna za účelem kontroly záplav v oblasti, ale nakonec sama způsobila vážné záplavy, a tím způsobila ztráty na životech. O této události se však příliš nemluví, protože její výskyt si uvědomuje jen málo lidí.