11. Čivava – 15-20 Let

Čivava je známá tím, že patří mezi nejmenší psy na světě. Byly pojmenovány podle státu Chihuahua v Mexiku, zemi, kde plemeno vzniklo. Mezi jeho nejvýraznější vlastnosti patří přehnaně ochranitelská povaha, kterou lze snadno vyprovokovat k útoku a nesnáší dobře s jinými plemeny psů. Toto chování se však stále liší v závislosti na jednotlivých psech. Čivavy se mohou dožít až 15 až 20 let. Existují dvě varianty psa čivava, a to dlouhá srst a hladká srst. Lze je snadno udržovat čisté a dobře upravené.

10. Cockapoo – 14 -18 Let

Tento pes je běžně označován jako Spoodle. Vznikl jako kříženec mezi psím plemenem pudl a kokršpaněl. Dobře vychovaný Cockapoo může žít až 14-18 let. Jsou přítulní, učenliví, společenští, milující, odpouštějící a velmi přátelští.

9. Miniaturní Pudl – 15 Let

Tento pes je ve stejné rodině jako toy pudl, miniaturní pudl a standardní pudl. Při správné péči se může dožít až 15 let. Po psu border kolie je miniaturní pudl hodnocen jako druhý nejskvělejší pes na světě. Díky své úžasné inteligenci jsou psi miniaturního pudla dobří v různých psích sportech, jako jsou agility hry. Bezpečnostní firmy také používají toto plemeno psa ve stopovacích cvičeních.

8. Malťan – 15 Let

Tito psi, běžně známí jako maltézský lví pes, jsou klasifikováni jako hračka. Tento pes pocházel z oblasti Středního Středomoří. Dobře vychovaný maltézáček se může dožít přibližně 15 let. Pokud jde o velikost, maltézáček je velmi malý, někteří jsou malí jako veverka. Vzhledem ke své velikosti, aktivní a společenské povaze jsou záměrně vychováváni jako psi. Na rozdíl od ostatních psů jsou maltézští psi náchylní k problémům se zuby, což vyžaduje, aby majitelé pečlivě dbali na jejich zubní hygienu.

7. Jack Russel Teriér – 13-16 Let

Podobně jako yorkšírský teriér a bígl má Jack Russel teriér původ v Anglii. Při správné péči se mohou dožít 13-16 let. Jednou z výhod Jack Russel teriéra je, že není náchylný ke zdravotním komplikacím, díky čemuž žije poměrně dlouho. Oblíbené jsou také pro svou vysokou energetickou hladinu, která je založena především na důkladném cvičení a trénincích. To vysvětluje, proč se psi Jack Russel Terrier zabývají různými druhy psích sportů, jako je agility a flyball.

6. Jorkšírský Teriér 13-16 Let

Toto plemeno psa z Anglie bylo přezdíváno jako Yorkie. Může se dožít 13-16 let. Jorkšírský teriér má tmavý nos, malý ostrý a oteklý nos a malou hlavu, která je nahoře mírně vodorovná. Navzdory své malé velikosti je tento pes přehnaně ochranářský, ostražitý a zvědavý. Jorkšírští teriéři jsou vysoce všestranní v důsledku jejich schopnosti fungovat bez lidského zásahu. Jorkšírští teriéři jsou známí tím, že hodně štěkají, a proto jsou dokonalým hlídačem.

5. Aussie Shepherd – 13-15 Let

Tato odrůda psů je běžně známá jako Aussie. Australský ovčák je průměrně velký pes, který se běžně dožívá 13-15 let. Tento pes byl vyvinut ve Spojených státech kolem 19. století. Další plemena, která jsou téměř totožná s australským, jsou border kolie a anglický ovčák. Toto plemeno psa je všeobecně uznáváno pro své pasení, proto se běžně účastní pasteveckých soutěží. Mnoho chovatelů chová tento typ psů, protože jsou vodící a flexibilní.

4. Pomeranian – 12-16 Let

Tento pes je také známý jako Pom Pom. Pochází z Německa nebo Polska a byl s oblibou chován honoráři, včetně prominentní královny Viktorie. Pomořanští psi se dožívají 12-16 let. Ve srovnání s jinými psy je pomeranian obvykle velmi zdravý. Vzhledem ke své malé velikosti je zařazen mezi psí toy plemeno spolu se psy Shih Tzu, Mops a Beagle. Pomořané jsou chlupatí, mají malé uši a hlavu trojúhelníkového tvaru. Jsou známí tím, že jsou energičtí, chytří a společenští, a proto jsou vychováváni jako domácí mazlíčci. Pomořští psi se rádi nechají hýčkat a vždy potřebují pozornost svých majitelů. Je to jedno z nejžádanějších plemen psů v USA.

3. Shih-Tzu – 10 – 16 Let

Tento pes je také označován jako čínský lví pes. Jeho skutečný původ není znám, i když existují názory, že pocházejí z Tibetu. Shih Tzu je silný malý pes s velkýma černýma očima a malým nosem. Zdravý pes Shih Tzu může žít až asi 10-16 let. Jsou vychováváni k tomu, aby fungovali jako společenští psi. Psi Shih Tzu žijí doma díky své povaze orientované na člověka, malé velikosti a vysoké citlivosti na teplo. Jsou také velmi hraví.

2. Mops – 12- 15 Let

Toto plemeno psa, známé také jako čínský mops, se může dožít přibližně 12-15 let. Pocházejí z Číny a později byli v šestnáctém století převezeni do Evropy, kde se stali velmi oblíbenými jako domácí mazlíčci. Mopsové jsou známí tím, že jsou inteligentní, bystrí, přátelští, tichí, rozkošní, spolupracující a tvrdohlaví, s živou povahou. Jsou také malé velikosti, mají zakřivený ocas, vrásčité tváře s krátkou tlamou a dobře vyvinuté svaly. Existují v celé škále barev, zejména tmavých nebo světle žlutohnědých.

1. Bígl – 12 – 15 Let

Pes bígl je také lidově známý jako anglický bígl, protože pochází z Anglie. T po dobu 12 až 15 let. Bíglové žijí tak dlouho, protože většině jejich hlavních příčin smrti lze předejít. Toto plemeno je známé svým výrazným čichem a vynikajícím instinktem při stopování. Z tohoto důvodu se mnoho bíglů používá jako čichací nebo detekční psi.