Společnost Gustava Eiffela navrhla a postavila původní Eiffelovu věž mezi lednem 1887 a březnem 1889 jako součást světového veletrhu v roce 1889 na oslavu 100 let francouzské revoluce. Gustave Eiffel cituje New York Latting Observatory jako svou hlavní inspiraci pro návrh věže. Vyhlídková a vysílací věž, postavená z tepaného železa, byla až do roku 1930 ve výšce 1063 ft na špičce nejvyšší lidskou stavbou na světě. Věž má čtvercovou základnu 410 stop, tři podlaží a 8 výtahů a výtahů. Navzdory kritice dřívějších francouzských umělců a akademiků je Eiffelova věž architektonickou inspirací pro mnoho dalších zemí z celého světa, které staví své repliky Eiffelovy věže. Tehdejší ministr kultury ve Francii Andre Malraux prohlásil věž v roce 1946 za historickou památku. Eiffelova věž je známou turistickou atrakcí a v současnosti je jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě.

6. Paříž, Texas Eiffelova Věž – Spojené Státy Americké

Texaská Eiffelova věž v USA je 65 stop dlouhá replika původní Eiffelovy věže. Skupina místních členů svářečských odborů postavila Texaskou Eiffelovu věž v roce 1993 jako věnování původní Eiffelově věži v Paříži ve Francii. V roce 1998 byl na vrchol věže přidán lesklý červený kovbojský klobouk, což z ní dělá jednu z unikátních replik v Americe. Texaská Eiffelova věž a Věž v Tennessee byly postaveny ve stejném roce a byly v neustálých bojích o nejvyšší repliky originálu. Pařížská texaská Eiffelova věž je v současnosti jednou z nejdůležitějších památek a turistických atrakcí v Texasu. Kovbojský klobouk v horní části dodává věži jedinečný nádech.

5. Kodaňská Zoologická Věž – Dánsko

Nejpozoruhodnějším prvkem při vstupu do kodaňské zoo je věž kodaňské zoo. Věž zoologické zahrady v Kodani je dřevěná stavba se čtvercovou základnou připomínající Eiffelovu věž. Otto Arboe postavil věž v roce 1905 na kopci Valby. Vyhlídková věž, která se nachází v dánské kodaňské zoo, má výšku 142,7 stop a je nejvyšší dřevěnou věží na světě a jednou z nejvýznamnějších věží a turistických atrakcí v Dánsku. Z vyhlídkové plošiny věže si turisté mohou vychutnat ničím nerušený výhled na okolní město Kodaň i na prostory v zoologické zahradě. Vyhlídková plošina je přístupná po řadě schodů.

4. Eiffelova Věž Okna Světa – Čína

Po vstupu do zábavního parku Window of the World návštěvníky vítá velkolepý výhled na Eiffelovu věž. Eiffelova věž Okna světa je čínská replika Eiffelovy věže ve městě Shenzhen. Věž, otevřená v roce 1993, je jednou z hlavních turistických atrakcí Window of the World, zábavního parku nabízejícího některé repliky světových budov a top atrakcí. Eiffelova věž je jednou z replik slavných světových turistických atrakcí stojících v blízkosti pyramid a Tádž Mahalu. Věž se až na výšku velmi podobá originálu v Paříži. 354 stop vysoká věž dominuje panoramatu zábavního parku a poskytuje jedinečný výhled do okolí.

3. Paříž – Macao

Pařížské Macao je integrovaný luxusní hotel v Cotai v Macau. V hotelu se nachází jedna z nejdůležitějších památek v Číně – replika Eiffelovy věže. Poloviční pařížská Eiffelova věž v Macau je jednou z moderních replik Eiffelovy věže. Model napodobuje design a konstrukci originálu, ale obsahuje moderní prvky, jako je použití oceli místo kovaného železa. Vzhledem ke své poloze v ekologicky citlivé oblasti je replika Eiffelovy věže postavena tak, aby odolala větrům tajfunů, které jsou v Macau běžné. Věž, otevřená v září 2016, je jednou z hlavních turistických atrakcí v Macau. Mezi další ozdobné prvky na věži patří styčníkové desky, světla, mříže, schodiště, mřížky, římsové svitky a balustrády. Součástí věže jsou vyhlídkové plošiny, ze kterých si turisté mohou vychutnat okolní výhled na Cotai Strip.

2. Las Vegas Eiffelova Věž – Spojené Státy Americké

Stejně jako většina amerických měst pojmenovaných po Paříži má Las Vegas svou repliku Eiffelovy věže. Stavba věže ukončila dosavadní spory mezi Eiffelovými věžemi v Tennessee a Texasu o to, která byla nejvyšší replikou. Pařížská Eiffelova věž v Las Vegas je 540 stop dlouhá replika, která se nachází na bulváru Las Vegas. Blízkost věže k letišti omezovala prodloužení výšky věže tak, aby odpovídala mateřské Eiffelově věži. Eiffelova věž otevřená v roce 1999 je jednou z nejznámějších replik umístěných v tematickém letovisku a je obklopena replikami balónu Montgolfier, Arc de Triomphe a Fontaine des Mers. Eiffelova věž v Las Vegas je hlavní turistickou atrakcí v pařížském hotelu a kasinu.

1. Tokyo Tower – Japonsko

Tokyo Tower v Minato je s výškou 1 094 stop druhou nejvyšší stavbou v Japonsku. Stavba vyhlídkové a komunikační věže začala v roce 1957 a skončila v roce 1958. Věž je natřena oranžově bílou barvou a každých pět let je přemalována. Věž je hlavní turistická atrakce a komunikační věž pronajímající anténu vysílacím stanicím v Japonsku. Věž ročně navštíví asi tři miliony návštěvníků, kteří jsou zásadní pro vytváření příjmů pro majitele – Nihon Denpato. Tokyo tower má více než šestnáct pater obsluhovaných čtyřmi výtahy. Mezi patry jsou dvě vyhlídkové plošiny, hlavní ve výšce 490 stop a menší ve výšce 819 stop. na úpatí věže je čtyřpatrová budova FootTown s přijímacím sálem, galerií Aquarium a třemi výtahy, které vedou do hlavní observatoře na věži.