Ostrov se rozkládá ve skupině Jihodalmatských ostrovů, naleznete jej v jejich vnějším pásu. Je to jeden z nejhustěji osídlených ostrovů této oblasti. Jeho pobřeží je celkem členité. Pobřeží při východním a západním cípu obklopují skupiny malých ostrůvků.

Podnebí je zde příznivé a díky těmto klimatickým podmínkám je návštěvnost ostrova celkem vysoká. Pokud tedy přemýšlíte, kam na dovolenou k moři, tak Korčula je vhodnou volbou. Můžete sem zavítat jak během sezóny, tak i mimo ni. Vyhledávaným střediskem je třeba Vela Luka

Vela Luka – největší ostrovní město

Vela Luka je nejen největší město ostrova Korčula, ale zároveň i druhé největší v oblasti Jadranských ostrovů. Rozkládá se na konci hlubokého a širokého zálivu, v západní části ostrova. Naleznete zde jachtařské středisko, jehož součástí je marina a vysoké návštěvnosti se těší i místní lázně. Zaměřují se na léčbu nemocí dýchacího ústrojí, poruch pohybového ústrojí nebo ženských obtíží. Soustřeďují se také na různě zaměřené rehabilitace. Léčebné prameny vyvěrají na konci přístavu, v malé zátoce.

V trajektovém přístavu, který je součástí města, zastavují jak trajekty, tak i lodě připlouvající ze Splitu, které dále pokračují na blízký ostrov Lastovo.

Kromě loděnice se ve městě zpracovávají ryby a olivy, nachází se zde vinařský závod a lihovar a město je také známé výrobou těstovin. V okolí místní pěstují vinnou révu, ovoce a zeleninu, které tvoří neodmyslitelnou součást chorvatského jídelníčku.

Možnosti ubytování

Vzhledem k tomu, že jak ostrov, tak i město jsou turisty hojně navštěvované, nabízí se zde různé možnosti ubytování chorvatsko. K dispozic jsou různě vybavené hotely a hotelové komplexy, které uspokojí i náročné klienty. Samozřejmostí je ubytování v soukromí a na své si zde přijdou také milovníci kempingu. K dispozic jsou též apartmánové domy v různé kvalitě. Širokou nabídku naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.