Vegetariánská strava představuje způsob stravování, při kterém jsou vyloučené z jídelníčku maso a živočišné produkty. Zaměřuje se na konzumaci rostlinných produktů. Jakmile se rozhodnete přejít na vegetariánskou stravu, může to být značná změna stravovacích návyků, ale může to být také velmi prospěšné pro zdraví.

Jedním z důvodů pro přechod na vegetariánskou stravu je důvod zdravotní.Vegetariánská strava může snížit riziko vzniku srdečních onemocnění, cukrovky typu 2, některých typů rakoviny a dalších chronických onemocnění.

Výhody rostlinných potravin

Rostlinné potraviny jsou bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a fytochemikálie, které mají řadu zdravotních výhod.

Pokud se rozhodnete pro vegetariánskou stravu, je důležité zajistit konzumaci dostatku bílkovin, železa, vápníku, vitamínu B12 a dalších důležitých živin, které jsou běžně získávány z masa a ryb. Zkoušejte nové recepty, experimentujte s různými druhy potravin rostlinného původu, postupujte pomalu. Nejste si jisti, zda vám bude vegetariánská strava chutnat, můžete využít nabídku pokrmů, které nabízí některé vegetariánské bistro.

Green Table – změna, která chutná

Green Table je vegetariánské bistro, které nabízí skutečnou změnu ve stravování. Objevíte zde moderní a udržitelnou gastronomii kladoucí důraz na lokální a sezónní produkty. Pochutnáte si zde na zdravých, čerstvých a chutných pokrmech. Objevíte respekt k přírodě a životnímu prostředí. Pokrmy z jídelníčku jsou připravovány denně čerstvé a přímo v bistru. Menu nabízí široký výběr vegetariánských pokrmů připravovaných ze surovin, které mají vysokou kvalitu a jsou kupovány u vybraných lokálních dodavatelů. Hledáte-li harmonii mezi kvalitní, chutnou a zdravou stravou a udržitelností, pak je vegetariánské bistro Green Table pro vás tou pravou volbou.